menu

KRONIKA WYDARZEŃ

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII Z WAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Rok 2021/22


Andrzejki


Pasowanie na przedszkolaka
Dzień Pluszowego Misia11 listopada Narodowe Święto Niepodległości
Fotorelacja z poszczególnych grup w zakładce 100 LAT DLA NIEPODLEGŁEJ


Dzień Zdrowego Śniadania
Konsulat Świętego Mikołaja - Fabryka Bombek w Kętrzynie
Dzień Postaci z BajekŚwiatowy Dzień Mycia RąkWycieczka do Nadleśnictwa Lipnik
Dzień Osób StarszychPowitanie Jesieni

Idzie drogą Pani Jesień, kosz z darami do nas niesie…


23 września – w pierwszy dzień jesieni, witaliśmy w naszym przedszkolu niezwykłego gościa.
Tego dnia osobiście zjawiła się u nas Pani Jesień, którą wszyscy radośnie powitali. Odwiedziła wszystkie grupy przedszkolne. W każdej grupie bawiła się z dziećmi, zachęcała do tańca i rozwiązywania ciekawych zagadek na temat jesiennej pory roku, a na zakończenie wspólnych zabaw pani Jesień poczęstowała wszystkich zdrowymi, słodkimi jabłuszkami. Za sprawą miłego gościa nasze przedszkolaki wiele się dowiedziały na temat nowej pory roku.


Międzynarodowy Dzień bez Samochodu

Miesiąc wrzesień jest okazją do szczególnego zamanifestowania ekologicznych postaw. Odbywają się bowiem ogólnoświatowe akcje takie jak DZIEŃ BEZ SAMOCHODU i SPRZĄTANIE ŚWIATA. Nasze przedszkole zawsze chętnie uczestniczy w tego rodzaju przedsięwzięciach.Sprzątanie ŚwiataDzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka
- to znakomita okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto aż 2 dni. W poniedziałek - 21 września było bardzo wesoło. W każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły w swoich salach i na placu przedszkolnym.
Natomiast we wtorek odwiedziło nas w przedszkolu kino sferyczne. Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć bardzo ciekawą bajeczkę o przygodach w kosmosie.Kino SferyczneMiędzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy święto kreatywności, odwagi i zabawy oraz umacniania wiary we własne siły. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. Tego dnia ubrania dzieci i personelu wzbogacone zostały akcentem kropek. Nasze przedszkolaki uczestniczyły w wielu ciekawych zabawach, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Powstały również wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.Spotkanie z Policjantem

W ramach realizacji tematu kompleksowego "Bezpieczna droga do Przedszkola" dnia 13 września nasze przedszkole odwiedziła pani policjantka. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Sześciolatki wybrały się również z naszym gościem na krótki spacer, podczas którego zaprezentowały jak należy prawidłowo przechodzić po pasach.


Narodowy Dzień Sportu

10 września – NARODOWY DZIEŃ SPORTU
To nasza pierwsza impreza w tym roku szkolnym. Kontynuując działania sportowe we współpracy z fundacją „Veolia”, z którą współpracowaliśmy podczas wakacyjnej Veoliady, postanowiliśmy uczcić narodowy Dzień Sportu, organizując w naszym przedszkolu „Olimpiadę Przedszkolaka”. Nasze dzieciaki z grup 4-5-6- latków z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w rozgrywkach sportowych, odbywających się w naszym przedszkolnym ogrodzie. Naszych małych sportowców odwiedził również nasz patron - Kubuś Puchatek, który wręczył wszystkim uczestnikom małe „Conieco” – czyli zdrowy mus owocowy, a dla zwycięzców miał przygotowane dyplomy. Tego dnia pogoda oraz dobry humor wszystkim dopisały! To był bardzo udany dzień, promujący zdrowy tryb życia.Witaj przedszkole
Rok 2020/21

Żegnaj przedszkole

Minęły cztery lata beztroskich zabaw oraz nauki. Kochane dzieciaki! Życzymy Wam samych sukcesów w szkole, radosnych wakacji, uśmiechu, na co dzień i nowych przyjaźni.
Zakończenie roku w przedszkolu ma charakter podsumowania czteroletniej pracy placówki. Wychowankowie prezentują przed szerokim gronem publiczności (tym razem online) swoje umiejętności, zdolności i talenty. Występy starszaków: „Biedronek ” i „Motylków”, zgodnie z tradycją naszego przedszkola zaczęły się od zatańczenia staropolskiego Poloneza. Był to czas wzruszeń, refleksji i niejednemu z obecnych zakręciła się łezka w oku. Rodzicom podziwiającym występy swoich pociech podczas przekazu online z pewnością również….
Dmuchańce z "Taka Impreza"


22 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się oficjalne powitanie lata. Nadchodzącą porę roku witały dzieci z wszystkich grup. Tego dnia w przedszkolu było dużo uśmiechu i radości, a to za sprawą odwiedzin w przedszkolu animatorów zabawy, z ofertą „dmuchańców –skakańców”. Był to wspaniały i radosny dzień, a słoneczko uśmiechało się do nas już od samego rana.Góra Grosza

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale „Góra Grosza” jest największa na świecie”.

Nasze przedszkole jak zawsze, co roku bierze udział w akcji charytatywnej „Góra grosza”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji, pojechaliśmy, bowiem do Gospodarstwa agroturystycznego - stadniny koni „Sarage” koło Olszyn. Z okazji Dnia Dziecka na naszych milusińskich czekały dalsze atrakcje: były tańce, zabawy z chustą, upominki, pyszny podwieczorek, kolorowe balony i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej.
Dla Mamy i Taty


Dzień mamy i taty
Nasze przedszkolaki od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Każda grupa, pod czujnym okiem swoich nauczycielek, przygotowała program artystyczny, aby jak najlepiej zaprezentować się w pokazie online przed swoimi rodzicami. Mali artyści ubrani w odświętne stroje recytowali wierszyki i śpiewali piosenki, tańczyli, przedstawiali inscenizacje. W podziękowaniach za miłość i troskę rodzicielską dzieci zaniosły również swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki – pachnące mydełka.
Garncarska Wioska

„Garncarska Wioska” to wioska tematyczna działająca we wsi Kamionka k/Nidzicy.
Pod koniec roku szkolnego nasze przedszkolaki pojechały do Garncarskiej Wioski. Zobaczyliśmy garncarnię- z pokazem toczenia na kole garncarskim, dzieciaki miały również możliwość tworzenia naczyń z gliny. Zwiedzaliśmy także zielarnię, kuźnię mazurską, zabytkową stodołę ze sprzętami rolniczymi i gospodarstwa domowego mazurskiej wsi, muzeum „Skarby Ziemi” – gdzie można podziwiać kolekcję skamieniałości i minerałów. Na terenie Garncarskiej Wioski nasze przedszkolaki uczestniczyły w grze terenowej „Poszukiwacze skarbów”, zwiedzały ścieżki edukacyjne oraz uczestniczyły w projekcji filmu przyrodniczego w Kinie Przyrody.

Warsztaty mydlarskie

Pachnące, kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli. Warsztaty Mydlarskie ukazały dzieciom, iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym „dziełem sztuki”. Podczas warsztatów, dzieci dowiedziały się, jaka jest historia powstawania mydła, z czego tworzy się mydlane kształty, w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw. Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać mydełka glicerynowe, które już nie długo staną się nietuzinkowym upominkiem dla najbliższych: mamy i taty, dostarczając tym samym wiele radości nie tylko ich twórcom, ale i obdarowanym.

Dzień Książki


Święto to obchodzone jest 2 kwietnia, w rocznicę urodzin niezrównanego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. To szczególne święto zostało ustanowione przez IBBY – The International Board on Books for Young People – w celu promowania wartościowej literatury i grafiki dla młodych odbiorców. Tego dnia nasze przedszkolaki przyniosły z domów swoje ulubione książeczki, obejrzały również prezentację przygotowaną przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej.

"Książki Dzieciństwa" - misiowy ranking książkowych hitów dzieci.
Realizacja modułu w ramach programu edukacyjnego Mały Miś W Świecie Wielkiej Literatury.
Światowy Dzień Ziemi


„Ziemię mamy tylko jedną, więc szanujmy Ją, Bo cóż z nami stanie się, gdy zniszczymy własny dom.”
Gabriela Skrzypczak

22 kwietnia
obchodziliśmy Świętowy Dzień Ziemi. Promując proekologiczne postawy, wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę, dzieci bardzo chętnie sadziły roślinki w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dały dobry przykład, jak znaleźć swój sposób na ochronę środowiska. Nasze przedszkolaki stały się „Obrońcami Ziemi" - będą strzegły, aby nasza planeta nadal była piękna, zielona i pachnąca.Minuta dla Krzysztofa Klenczona- w związku z Inauguracją Roku Klenczonowskiego.


Hodowla roślin w kąciku przyrody


Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Nasze przedszkolaki postanowiły sprawdzić to samodzielnie, zakładając „zielone ogródki” w kącikach przyrody w swoich salach.Powitanie Wiosny

Tego dnia pani Wiosna osobiście odwiedziła wszystkie grupy przedszkolne. Ubrani oczywiście na zielono powitaliśmy ją piosenkami i wierszykami. Były również konkursy i zabawy w towarzystwie tej uroczej damy. Zainspirowani odwiedzinami, tak długo wyczekiwanego gościa, nasze przedszkolaki wykonały wspaniałe prace plastyczne!


Konkurs "Matematyczna przygoda"

W Międzynarodowy Dzień Matematyki - 12 marca- nasze przedszkole zorganizowało konkurs online pt. "Matematyczna Przygoda", pod patronatem Burmistrza Miasta Szczytno- Krzysztofa Mańkowskiego. Do uczestnictwa w konkursie zaprosiliśmy dzieci 6-letnie z innych przedszkoli miejskich.


Pudełko pełne książek

„Pudełko pełne książek” to nowa propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie skierowana do przedszkoli.
Z wielką chęcią nawiązaliśmy współpracę z biblioteką. Nasze przedszkole otrzymało pudełko tematyczne, wypełnione książkami, audiobookami i czasopismami. Zamówione tematycznie książki są doskonałym dopełnieniem realizacji bieżących tematów zajęć, a jednocześnie umożliwią dzieciom stały kontakt z literaturą. Dodatkową atrakcją jest fakt, że paczkę specjalnie dla dzieci zapakował kot Bibliofacy - biblioteczna maskotka.


Dzień Małej Dziewczynki

8 marca – Dzień Kobiet – był dniem świątecznie obchodzonym w naszym przedszkolu. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze wszystkich grup pamiętali o złożeniu życzeń swoim koleżankom i paniom, a także podarowaniu upominków. Były również wspólne tańce i konkursy. Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć słodkiego poczęstunku. To był wyjątkowy i miły dzień nie tylko dla dziewczynek!

Dzień Dinozaura

Dnia 26 lutego dzieci z grupy 6 l. „Biedronki” przeniosły się w pradawne czasy, świętując Dzień Dinozaura.
Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Tego dnia dzieci obejrzały ciekawy film edukacyjny, z którego dowiedziały się jak żyły dinozaury. Wykonałytakże wiele prac plastycznych, wykorzystując przy tym różne materiały. Dzięki temu Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.Dzień Kota

„Wszystkie koty są wspaniałe, te ogromne i te małe.
Wszystkie sierść prześliczną mają, całkiem miło wyglądają.
Chętnie byśmy je głaskali lub za uszkiem podrapali…”

K. Nowicka

Dn. 18.02.2021 r. przedszkolaki z grup: 3 l. „Kangurki” oraz 4-5 l. „Puchatki” obchodziły nietypowe święto, a mianowicie Światowy Dzień Kota. Była to świetna okazja, aby zwrócić uwagę najmłodszych na to, z jaką odpowiedzialnością wiąże się posiadanie w domu takiego mruczącego przyjaciela. Oprócz tego w tak wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć kocich zabaw. Były kocie tańce, piosenki, zabawa w kotka i myszkę oraz oczywiście piękne prace plastyczne – „Koty”, wykonane przez dzieci.
16 lutego Bal Karnawałowy!

Bal karnawałowy dla wszystkich dzieci to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą, dostarczającą wiele przeżyć i radości. Tak też było i u nas. 16 lutego już od rana w przedszkolu pojawiały się barwne postacie. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, super – bohaterów,…nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich fantastycznych postaci, które tego dnia bawiły się znakomicie!

Walentynki

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz, jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"


Ponieważ 14 lutego wypadł w tym roku w niedzielę, to 12 lutego - piątek był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.
Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka i balonika, oczywiście w kształcie serduszka. Dzień Walentynkowy z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń i pozytywnych emocji.09 - lutego Międzynarodowy Dzień Pizzy

Tego dnia nasze przedszkole wypełniło się cudownym zapachem jak z prawdziwej piekarni. A wszystko to za sprawą naszych małych „master szefów” - dzieci z grupy 6 l „Biedronki” piekły pizzę, natomiast 4 l „Króliczki” – bardziej swojsko, bowiem chleb. Gotowe, wyrośnięte ciasta trafiły prosto do piekarnika. Zapach unosił się po całym przedszkolu i naprawdę trudno było mu się oprzeć. Gdy potrawy wspaniale się upiekły nasi mali piekarze poczęstowali inne grupy i wszyscy na podwieczorek ze smakiem zajadali się przygotowanymi wypiekami. Pozostałe grupy tego dnia również nie próżnowały. Powstały wspaniałe prace plastyczne przedstawiające pizzę. Wszyscy bardzo mile wspominają ten dzień!Uczymy Dzieci Programować

Nasze przedszkole przystąpiło do VII edycji programu edukacyjnego ,,Uczymy Dzieci Programować”. Jest to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat.
Spotkanie z Mikołajem!


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością czekały na niezwykłego gościa – Mikołaja! Dzieciaki z wielką ochotą uczyły się wierszyków, piosenek i tańców, gdyż szykowały niespodziankę. Mikołaj oczywiście dotarł do przedszkola na czas i odwiedził w dniach 17 i 22 grudnia wszystkie dzieci. W nagrodę za wspaniałe występy ten kochany starszy pan obdarował przedszkolaki cudownymi prezentami! Rodzice również mogli być dumni ze swoich pociech, bowiem podziwiali występy swoich milusińskich online.

Akcja "Dzieci uczą rodziców" II edycja

Nasze przedszkole przystąpiło do II edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Są to comiesięczne zajęcia promujące tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii. W ramach akcji nasza placówka otrzymuje materiały do przeprowadzania zajęć, a także specjalne zadania do wykonania przez dzieci.Projekty "Welcome to my city" oraz "Moja mała ojczyzna-Szczytno"

„Welcome to my city” (Witaj w moim mieście”)

Nasze sześciolatki „Motylki” realizowały w tym roku szkolnym edukacyjny projekt Etwinning, który powstał w oparciu o program „Moja mała ojczyzna – Szczytno”. Podczas realizacji tych przedsięwzięć dzieci poznawały swoje miasto, odbywały wycieczki, zwiedzały zabytki i ciekawe miejsca. W ramach projektu „Motylki” nawiązały również współpracę z dwoma państwami: Turcją (miasto Konya) oraz Łotwą (miasto Plavinas). Dzięki temu nasze przedszkolaki mogły wymieniać się zdjęciami i filmikami z wycieczek, a przez to pokazać piękno naszego regionu i miasta oraz poznać inne kraje, ich tradycje, zabytki i kulturę widziane oczami rówieśników.Wycieczka do Muzeum Mazurskiego w SzczytnieSpacer w poszukiwaniu "Pofajdoków"Pasowanie na przedszkolaka


22 i 29 października – ten dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci z najmłodszych grup wiekowych – trzylatków „Kangurków” i „Pszczółek”, a także nieco starszych 4-5 latków „Puchatków”. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna uroczystość w życiu przedszkola, czyli Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci z tych trzech grup, po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, a dziś swoją wspaniałą postawą, odwagą i wspaniałymi występami udowodniły, że zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka! Występy dzieci bardzo podobały się naszemu patronowi Kubusiowi Puchatkowi oraz rodzicom, którzy mieli okazję oglądać uroczystość online.

Sadzenie drzewka

W naszym przedszkolnym ogrodzie odbyło się sadzenie drzewek. Dzieci z poszczególnych grup bacznie obserwowały, w jaki sposób sadzi się drzewa, co jest do tego potrzebne oraz pomagały w ich sadzeniu.

Dzień Chłopaka

„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto wasze, dzień prezentów, życzeń. Innych przyjemności już z nawet nie zliczę!”.
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy przedszkola. Równie ważne jest, więc Święto Chłopców, które obchodzimy ostatniego dnia września. We wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki oraz składały życzenia. Nie brakowało także w tym dniu okazji do wesołej zabawy przy muzyce oraz słodkiego poczęstunku.


Witamy Panią Jesień

W dniu 23 września odbyło się uroczyste „Powitanie Jesieni”. Takiej okazji nie mogły przeoczyć przedszkolaki, które powitały nową porę roku radośnie i w dobrym humorze. W przedszkolu królowały kolory jesieni - żółty, pomarańczowy, brązowy oraz czerwony. Dzieci z uśmiechem i odwagą śpiewały jesienne piosenki, tańczyły i brały udział w jesiennych konkurencjach.
Dzień Przedszkolaka 2020

18 września to wspaniały dzień dla każdego dziecka – świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Czekało na Nas wiele atrakcji i wspaniałej zabawy! Dzieci z grup 4,5,6 –letnich wybrały się do kina w Galerii Jurand na premierę filmu Sam Sam. Po powrocie do przedszkola bawiliśmy się przy największych przebojach dla dzieci, braliśmy udział w zabawach integracyjnych. Tego dnia odwiedził nas również pan Burmistrz – Krzysztof Mańkowski, który podarował naszym przedszkolakom kolorowanki oraz poczęstował wszystkie dzieci „słodkim, Co nieco”.
Dzień bez samochodu – 22 września

Jak co roku nasze przedszkole wzięło udział w akcji promującej postawę proekologiczną, przekonującej do alternatywnych środków transportu. Tego dnia wiele dzieci przyjechało do przedszkola swoimi rowerami lub hulajnogami, co przyniosło im wiele radości. Nasze przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych wykonały prace plastyczne oraz plakaty „Stop dla samochodów”, następnie udały się na „Rajd pieszy przedszkolaka” ulicami naszego miasta.


Udział w akcji proekologicznej „Sprzątanie Świata”

Po raz 27 pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję, Redukuję, Segreguję” ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata 2020 r. Jak zawsze, również i w tym roku, nasze przedszkolaki ochoczo wzięły w niej udział. Dnia 18 września dzieci, zaopatrzone w rękawice ochronne oraz worki - w odpowiednich kolorach, oczyszczały ze śmieci najbliższą okolicę. Udział w sprzątaniu i segregowaniu odpadków poprzedzony był zajęciami dydaktycznymi na wspomniany temat, które zainspirowały dzieci do akcji.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rok 2019/20


Dzień Małej DziewczynkiKróliczki poznają krajobrazy i zabytki Polski


Sensoryczna mapa Polski


Sok z ekologicznych warzyw i owoców


W poszukiwaniu ekologicznej żywnościSadzimy roślinki


Króliczki segregują odpady


Eksperymenty


Cała Polska Czyta DzieciomSpotkanie w Bibliotece Miejskiej


Pokaz Mody Ekologicznej


Dzień Kota


Schronisko dla zwierząt "Cztery Łapy"WalentynkiBal karnawałowy

Dzień Babci i Dziadka

Przedszkolne Eksperymenty


Sala Zabaw Koala - "Króliczki"


Zmiany klimatu - zajęcia w grupie "Biedronki"


Zabawy z wodą w grupie "Motylki"


Mamo, tato, wolę wodę!Warsztaty świąteczne i spotkanie z Mikołajem


Świąteczne kodowanie
Zajęcia biblioteczne - Biedronki


Matematyka nie jest trudna-kodowanie i programowanie
Akcja dzieci uczą rodziców


Kolorowe kodowanie


Światowy Dzień Oszczędzania


Dzień Niepodległości
Biedronki w Bibliotece


Dzień Kundelka


II Powiatowe Zawody PrzedszkolakówDzień Erasmusa
Spotkanie z Policjantem

Pasowanie na Kangurka

Koronacja na Pszczółkę


Las, dwa, trzy- matematyczne przygody wśród przyrody(Ogólnopolski projekt edukacyjny)Dzień Chłopaka
Zabawy w Play City


Dzień bez samochodu EKOAKCJA


Powitanie Jesieni


Dzień Przedszkolaka


Dzień Przedszkolaka w Parku MiejskimZakodowany Dzień Przedszkolaka u Puchatków


"Nie śmiecimy - sprzątamy"-udział w akcji proekologicznejKodujemy - Biedronki


Moje miasto - kodowanie - gra Puchatków


Puchatki i sudoku na Dzień Kropki


Wakacyjne wspomnienia Puchatków - kodowanie


Zakodowany Dzień Postaci z Bajek - Puchatki - 5 września


Witamy w Przedszkolu - pierwsze kodowanie u Puchatków


Powitanie przez Kubusia Puchatka


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rok 2018/19

Spotkanie z policjantem - rozmawiamy o bezpieczeństwie


Wizyta w MotylarniFestyn rodzinny w obiektywie Pana Łukasza Pączkowskiego


Bańki mydlane podczas Festynu rodzinnego


Konkurs międzygrupowy Kodowanie na dywanie


Puchatki w sali zabaw Play City


Biedronki w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie


Dzień Flagi - żywa flaga Przedszkolaków


Apel z okazji Święta Flagi - Biedronki i Tygryski


Z ozobotem przez Polskę - Puchatki


Puchatki i Sówki w Nadleśnictwie


Wielkanocne zabawy z ozobotem - Motylki


Zajączek w Przedszkolu - Puchatki


Mały Miś czytanie u Motylków


Motylki Tata Matyldy czyta bajkę


Wiosna Motylki


Kodowanie - zajęcia otwarte Motylki


Poznajemy zawody - firma sprzątająca - Motylki i Sówki


#SegregujeMy


Tydzień z technologią u Puchatków


Teatrzyk Miś i niedźwiedź ratują las


Na niebiesko dla AUTYZMU - spotkanie z burmistrzem 5- i 6- latki


Wiosna w bibliotece - Puchatki


Zwiastuny wiosny - Motylki w Bibliotece


Motylki - wiosna w ogrodzie


Powitanie wiosnyIdzie wiosna - zajęcia otwarte w Puchatkach


Poznajemy instrumenty Motylki, Sówki i PuchatkiGitarki Motylków


Dzień Dziewczynek w Kangurkach


Dzień dziewczynek u Motylków


Dzień Mełej Dziewczynki


W marcu jak w garncu - kodowanie u Puchatków


Piękna nasza Polska - konkurs recytatorski


W salonie fryzjerskim - Sówki


Zabawy Puchatków


Sówki spotkanie z żołnierzem


Sówki z wizytą w Księgarni Fraszka


Puchatki i Bajkowe Sudoku - zadanie w programie Uczymy Dzieci Programować


Puchatki pomagają zwierzętom i kodują kotka


Sówki u stomatologa


Zdrowe ząbki Puchatków


Sówki w sklepie spożywczym


Sówki w schronisku dla zwierząt


Sówki i stylistka paznokci


Walentynki Sówek


Biedronki w Schronisku Cztery Łapy


Biedronki w aptece


Biedronki w sklepie spożywczym


Spotkanie ze strażakiem Kangurki, Puchatki, Motylki i Sówki


Sówki w bibliotece


Motylki w sklepie spożywczym


Wizyta w schronisku dla zwierząt


Walentynki w Puchatkach


Puchatki i Dzień Numeru Alarmowego 112


Puchatki i Dzień Bezpiecznego Internetu


Kubeczkowe zabawy Puchatków w wolnej chwili


Złota rybka dla każdego - Puchatki


Bal KarnawałowyMaski karnawałowe Sówek


Szaszłyki owocowe Sówek


Sówki, Króliczki i krawcowa


Puchatki i kodowanie na biegunie


Gry planszowe Sówek


W ferie urodziny Puchatka świętowaliśmy i drogę pingwinków do domu kodowaliśmy


Dzień Babci i Dziadka
Zabawy na śniegu-Motylki


Góra Grosza-Motylki


Wizyta u "Zegarmistrza"-Motylki


Warsztaty świąteczne z rodzicami i zabawy z Mikołajem


Zajęcia z kodowania-Motylki


Odwiedziny Kominiarza w Motylkach


Zima zawitała - zabawy na śniegu


Puchatki - czas na zabawę


Godzina kodowania -udział Puchatków w wyzwaniu


Mikołajkowe zabawy u Puchatków


Misiowe kanapki Króliczków

Puchatki na poczcie


Mama Olka czyta Kangurkom


Kangurki w sali zabaw Koala


Kodowanie warsztaty dla przedszkolakówMiodek - kodowanie i miś origami u Puchatków


Spotkanie z leśniczym Sówki, Puchatki, Motylki


Zaczarowany ołówek- teatrzyk w przedszkolu


Jesteśmy Polką i Polakiem - zajęcia biblioteczneMoje Miasto-Moja Mała Ojczyzna- rozdanie nagród w konkursie plastycznym


To właśnie Polska-zajęcia z udziałem rodziców "Króliczki"


Rozdanie nagród w konkursie "Życzę Ci Polsko..."


Puchatki pieką ciasteczka na Dzień Pluszowego Misia


W sklepie ZoologicznymZ wizytą u weterynarza - Gabinet AnimaliaZajęcia otwarte
Sąsiedzi Polski - kodowanie u Puchatków


Jestem Polką, jestem Polakiem - Puchatki i kodowanie wartości


Zaczarowany ołówek - teatrzyk


Międzygrupowy Quiz o Polsce - Puchatki, Sówki i Motylki


Puchatki zwiedzają Muzeum


Pokaz Mody Patriotycznej
9 listopada o 11.11 biliśmy Rekord dla Niepodległej


Złożenie kwiatów i zniczy pod Pomnikiem Orła Białego


Puchatki, Króliczki i Tygryski wraz z Panią Dyrektor posadziły Dąb pamięci Juliana Stachiewicza


Apel z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przygotowały Puchatki i Sówki


Kangurki - Pasowanie na Przedszkolaka Małego Polaka


Jak odzyskaliśmy niepodległość? - spotkanie z Panem Piotrem Muszyńskim
Surówka według przepisu "Babci i Dziadka"- Króliczki


Sala zabaw- Króliczki


Czytanie Bajek z Misiem Limbo (króliczki)Sprzątanie Świata- Króliczki


Spotkanie z żołnierzamiKoncert Owocowe nutkiMotylki w Bibliotece


Biedronki w Bibliotece


Sałatka owocowa u Motylków


Motylki w warzywniaku


Kubuś Puchatek wita "Króliczki"


Code Week - tydzień kodowania u Puchatków


Zabawy figurami - Puchatki


Sałatka owocowa u Puchatków


Karteczki do Misiowych Przyjaciół od Puchatków


Wycieczka do Nadleśnictwa Jedwabno
Kangurki w przedszkolu


Puchatki poznają bibliotekę


Spotkanie z policjantem
Co w trawie piszczy - teatrzyk w MDK-u


Karate zajęcia pokazowe


Sprzątanie Świata

Wycieczka do Jednostki Wojskowej w Lipowcu


Dzień Chłopaka - Motylki


Dzień bez samochodu-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rok 2017/18

Zakończenie Roku Starszaków 2018

Spotkanie ze Strażą PożarnąSpotkanie z Ratownikiem Wodnym


Zdrowie na talerzu - Sówki w bibliotece


Dzień dziecka
Wycieczka do Teatru Lalek w OlsztyniePlanetarium - Sówki


Warsztaty mydlarskieEuropejskie Święto Rodziny, czyli Po Polsce i Europie podróże małe i duże
(dzięki uprzejmości Pana Rafała Napiórkowskiego)

(dzięki uprzejmości Pana Pawła Piłata)Spotkanie z Panią Pielęgniarką- Tygryski i Króliczki


Spotkanie Sówek z rehabilitantem


Dzień Ziemi - przedstawienie PuchatkówWycieczka do Nadleśnictwa


Zajęcia w Bibliotece MiejskiejSówki u okulisty


Kubeczkowe zabawy Sówek


Koncert zespołu Mazury


Wiosenno - wielkanocne kodowanie Sówek - zadanie od Zajączka


Zajęcia otwarte- Upowszechnianie Czytelnictwa


Zajęcia otwarte w grupie Sówek - KWOKA


Sówki na spotkaniu z ludowym zespołem dziecięcym Okarynka w Szkole Podstawowej nr 6


Pierwszy Dzień Wiosny 2018Dzień Małej Dziewczynki 2018
Zwiastuny Wiosny-zajęcia w bibliotece Tygryski


Na zakończenie tygodnia kosmicznego Galaktyka w słoiku u Sówek


Dzień Kota
Dzień Dinozaura u Sówek


Polscy Poeci Dzieciom - Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski z okazji Dnia Języka Ojczystego


Uczymy się kodować - Biedronki

Walentynki


Bal Karnawałowy
Pofajdoki - Sówki regionalnie w Bibliotece


Występ dzieci z grupy Biedronki w DPS


Dzień Babci i Dziadka
Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa


Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek


Wycieczka do Schroniska "Cztery Łapy"Zajęcia w Bibliotece Miejskiej


Spotkanie z Mikołajem 2017
Wycieczka na pocztę


MikołajkiAndrzejki


Zabawy badawcze


Wizyta w Gabinecie Weterynaryjnym


Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej


Projekt edukacyjny Mały Miś w Świecie Wielkiej LiteraturyWycieczka pod pomnik Orła Białego


Polska moja ojczyzna -zajęcia z udziałem rodziców


Ogródek dydaktycznyOgródek dydaktyczny Motylki i Puchatki


Ogródek dydaktyczny - przygotowanie i grupa Tygrysków


JAK WYGLĄDA POLSKA?-TYGRYSKI


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Sadzimy drzewka w ogródku dydaktycznymPasowanie na przedszkolaka


Tygryski w poszukiwaniu "Darów Jesieni"

Tygryski-wycieczka na skrzyżowanie


Zabawy skoczne w Sówkach


Poznajemy bibliotekęPchła Krętaczka-teatrzyk


Owoce z masy solnej

Sala Zabaw Koala-Pszczółki


Sałatka OwocowaSpotkanie z PolicjantemDzień Chłopca

Spotkanie z pisarzem M.SamselskimSprzątanie Świata


Akcja Cała Polska Czyta Dzieciom


Przyszła Pani Jesień

Wycieczka do Warmiolandii-cz.I
Powitanie dzieci przez Kubusia Puchatka 2017
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rok 2016/17

Festyn Rodzinny

Wycieczka do stajni "Patataj w Jabłonce- Dzień Dziecka


Wycieczka do Gospodarstwa Pasiecznego Leśny Dwór


Wycieczka do Teatru Lalek w Olsztynie


Koncert życzeń dla Mamy i Taty

Lekcja Patriotyzmu- Strzelecki Klub Sportowy "Bielik" Dźwierzuty


Koncert Majki Jeżowskiej


Pierwszy Dzień WiosnyWyższa Szkoła Policji w Szczytnie-wycieczka do drukarni i bibliotekiMotylki robią sałatkę warzywną


Wiosna u Kubusia Puchatka-teatrzyk


Zajęcia otwarte z udziałem rodziców-"Rozwijanie mowy dziecka"


Koncert Muzyczny Filharmonii Olsztyńskiej

Pierwszy Dzień Wiosny


Dzień Małej Dziewczynki

"Jak powstaje książka"-wizyta w bibliotece-Motylki


Konkurs Recytatorski- "A to Polska właśnie"


Wizyta w schronisku dla zwierząt
Bal Karnawałowy w Krainie Lodu
Wizyta Pana Listonosza- Kangurki,Pszczółki


Rodzinny Konkurs Fotograficzny


Teatrzyk Królowa ŚnieguDzień Babci i Dziadka 2017Spotkanie z Mikołajem 2016

Mikołajki


Bierdonki w Krainie Św. Mikołaja


Wycieczka do Krainy Św.Mikołaja "Leśne Wrota"


Pieczemy świąteczne ciasteczka- Motylki,Sówki,Pszczółki

Dzień Kredki-Kangurki

Dzień Pluszowego MisiaZajęcza chatka-teatrzyk w Bibliotece Miejskiej-Tygryski


"Ruch to zdrowie"-zajęcia otwarte z udziałem rodziców.


Teatrzyk "Czerwony Kapturek"


11 Listopada "Święto Niepodległości"Akcja Cała Polska Czyta DzieciomZaczarowana melodia,owocowe nutki.


Uczymy się czytać Metodą Krakowską- Tygrysy


Urodziny Kubusia PuchatkaRozdanie nagród w konkursie plastycznym "Moja rodzinka żyje zdrowo"


Pasowanie na Przedszkolaka
Wycieczka do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury - Biedronki


Przejażdżka "Kucykiem" ze Stajni Novum

Wizyta Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie


WYCIECZKA DO PORTU LOTNICZEGO OLSZTYN-MAZURY


EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU-MOTYLKI

Próbny Alarm Przeciwpożarowy


Dzień Chłopaka
Urodzinki w przedszkoluSprzątanie Świata
Wycieczka do Nadleśnictwa LipnikKubuś Puchatek wita dzieci- Pszczółki i MotylkiDni Adaptacyjne Kangurki

Dni adaptacyjne Pszczółki


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rok 2015/16

Zabawy w Bajlandzie- Króliczki i Puchatki


Zielona Noc- Starszaki


Zakończenie Roku- Starszaki

Podziękowanie dla trenera Jujitsu-zakończenie roku


Puchatki w bibliotece


Wizyta na Dworcu PKP i PKS-Tygryski,Króliczki,Puchatki


Tęcza na mleku- Tygryski


Gala rozdania nagród w konkursie "Bajkowa Piosenka"


Króliczki w bibliotece-Bezpieczne Wakacje

Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy- robimy koktajl


Dzień DzieckaSpotkanie z Ratownikami Wodnymi


Z wizytą w księgarni- Króliczki


Dzień Mamy i Taty- Kangurki


Dzień Mamy i Taty- Pszczółki


Dzień Mamy i Taty- tygryski


Wycieczka do Teatru Lalek w Olsztynie- grupy młodsze


Dzień Mamy i Taty- Króliczki

Puchatki-I miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt "Pojazd kosmiczny"


Tygryski w bibliotece- Jak powstaje książka

Straż Pożarna cz.II

Wizyta w Straży Pożarnej

Króliczki w bibliotece


Zjęcia otwarte z j. angielskiego - Motylki

Mobilne Planetarium

Dzień Książki i Praw Autorskich-Pszczółki

Dzień Ziemi

Zabawy badawcze z rodzicami- króliczki cz.II

Zabawy badawcze z rodzicami- króliczki

Zabawy badawcze z rodzicami-tygryski

Zabawy badawcze z rodzicami-kangurki

Wizyta w Gabinecie Weterynaryjnym-Kangurki


Wizyta w Salonie Pielęgnacji Psów-Kangurki


Wizyta Dogoterapeuty-Kangurki

Wizyta Dogoterapeuty-Króliczki


Wycieczka-Pogotowie Ratunkowe


Wizyta Ratowników Medycznych


Teatrzyk Pimpuś Sadełko w krainie Witaminek


Szukamy ZajączkaŻegnamy Zimę, witamy Wiosnę
Raki w przedszkolu


Z wizytą w aptece-Króliczki


Akcja Cała Polska Czyta Dzieciom-Sówki


Z wizytą w schronisku- Pszczółki


Warsztaty Wielkanocne w MuzeumWizyta w Muzeum


Dzień KobietZawody w Jujitsu Rudka 2016


Wizyta Pana Rehabilitanta


Bal karnawałowy

Walentynkowe ciasteczkaWystęp Sówek w DPS


Odbieramy nagrodę za konkurs Novum- Pszczółki


Bezpieczna droga na dwóch nogach- teatrzyk


Leśna przygoda z filmem-teatrzyk Novum


Dzień Babci i Dziadka
Wizyta w Nadleśnictwie Szczytno-podziękowanie za choinki


Mikołajki c.d.


Konsulat św. Mikołaja c.d.


Spotkanie z MikołajemWycieczka do Konsulatu ŚW. MIKOŁAJAUrodzinki w Sówkach


Zabawy badawcze Pszczółek


Mikołajki


Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego


Andrzejki Tygryski i Sówki


Zajęcia otwarte Tygryski i Puchatki


Zajęcia otwarte w Króliczkach


Andrzejki


Zajęcia otwarte w Pszczółkach


Tygryski - Ju Jitsu


Motylki na poczcie


Teatrzyk o Lisku


Sówki


Króliczki na poczcie


Puchatkowe święto dyni


Króliczki, Puchatki i Motylki w Wiosce Garncarskiej


Puchatki na Ju Jitsu


11.11.2015


40-lecie Jednostki Wojskowej w Lipowcu


Motylki i Króliczki na Ju Jitsu


Tygryski i Motylki w bibliotece


Kangurki na wycieczce do lasu


Spotkanie Pszczółek z Listonoszem


Pasowanie na przedszkolaka


Urodziny Kubusia Puchatka


Kubuś Puchatek odwiedza dzieci


Króliczki w piekarni


Sałatka owocowa Puchatków i Króliczków


Teatrzyk "Wróżka Malwinka"


Tygryski sprzątają świat


Zaczarowana melodia


Wycieczka do Lipnika

 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy
 • Nasze sukcesy