menu

Degustacja nowych posiłków.

2015-12-06 18:41:03 (ost. akt: 2015-12-06 18:55:39)

Podczas ostatniego zebrania Rodziców, przygotowaliśmy niespodziankę ....

1 września 2015 roku weszło w życie rozporządzenie ministra edukacji narodowej o bezpieczeństwie żywności i żywienia określające dokładnie, jaka żywność będzie mogła być serwowana w przedszkolach. Zgodnie z nowymi ustaleniami, dzieciom mają być podawane dania pełnowartościowe i urozmaicone. Do każdego obiadu mają być dodane warzywa i owoce, smażenie może odbywać się tylko raz w tygodniu i to na oleju rzepakowym, a obowiązkowym posiłkiem w tygodniowym menu będzie ryba. Potrawy gotowane na będą przygotowywane bez użycia konserwantów oraz koncentratów spożywczych – bazą muszą być wyłącznie naturalne składniki. Kolejna zmiana dotyczy serwowanych napojów: herbata, kawa zbożowa, kompot – muszą być przygotowywane na miejscu i nie mogą być słodzone.

W naszej placówce od dawna staramy się aby nasze posiłki były nie tylko pyszne, ale i wartościowe dla naszych przedszkolaków. Nie mniej jednak do naszej gamy potraw wprowadziliśmy nowe w pełni zgodne z wymaganiami ministerstwa.

Na zebraniu Rodziców, które odbyło się 18 listopada zorganizowaliśmy degustację nowych potraw. Dzięki temu Rodzice mogli spróbować dań serwowanych dla ich dzieci.

Tego dnia zaserwowaliśmy m.in.:
- pierogi z kaszą gryczaną i szpinakiem
- naleśniki z musem gruszkowym
- sałatkę z sałaty lodowej z granatem
- pasty kanapkowe:
z ciecierzycy,
łososiowa
brokułowa
- jabłecznik na bazie mąki pełnoziarnistej
- koktajl truskawkowy
- ciasteczka owsiane